Odesílání...

Lokalita

Tato lokalita byla záměrně vybrána, jelikož naproti, přes silnici již před mnoha lety vzniklo oblíbené rezidenční bydlení rodinných domů, dále pak v této lokalitě před nedávnou dobou vznikl náš projekt o dvou bytových domech o 10-ti moderních bytových jednotkách, které se během krátké doby (díky své dispozici, praktičnosti, moderního stylu, oblíbenosti lokality a blízkosti přírody) rozprodaly svým majitelům a investorům, kteří si v současné době užívají spokojeného bydlení a výhodné investice. Poloha této lokality nám nabízí klidné bydlení vesnického žití s blízkou dostupností do samotného centra města, jak pěší chůzí, tak i městskou dopravou. Je zde veškerá občanská vybavenost jako je škola, školka, pošta, lékař, potraviny apod. aniž bychom museli do samotného centra města Šumperka.

 

 

Založení města Šumperka není možné přesně datovat, ale stalo se tak patrně po polovině 13. století. První kolonisté, kteří sem přišli pravděpodobně z tehdy již přelidněného Slezska a dali, podle jednoho z výkladů, novému domovu jméno podle jeho polohy. Z německého Schön-Berg, v doslovném překladu Krásný vrch.

 

Dějiny Šumperka ve 20. století byly negativně poznamenány odsunem drtivé většiny původního německy mluvícího obyvatelstva v roce 1945 a okupací sovětským vojskem po roce 1968. Od této doby historické jádro města pustlo a samotné město stále více zahlcovala prefabrikovaná výstavba. Obrat přišel po sametové revoluci, kdy historické centrum bylo Ministerstvem kultury prohlášeno za za městskou památkovou zónu a město se tak začalo proměňovat do lepšího vzhledu. V současné době žije v Šumperku, který je „Živou bránou Jeseníků“, zhruba 26 tisíc obyvatel.

 

Součástí města je bývalá osada Temenice a město má proto tři katastrální území Šumperk, Dolní Temenice, Horní Temenice.

 

 

 

Rezidence pod Hájem Šumperk prodej domuRezidence pod Hájem Šumperk prodej domuRezidence pod Hájem Šumperk prodej domuRezidence pod Hájem Šumperk prodej domuRezidence pod Hájem Šumperk prodej domuRezidence pod Hájem Šumperk prodej domu