Odesílání...

Lokalita

REZIDENCE POD HÁJEM


Představujeme nově vzniklý projekt o dvou bytových domech, které vyrostou v  Horní Temenici, což je významná, klidná část města Šumperka, která se stává stále atraktivnější. Tento jedinečný projekt je ideální zejména pro ty, kteří vyhledávají klidnější bydlení v těsné blízkosti zeleně, v lokalitě pod rozhlednou Háj, avšak s vynikající dostupností do centra města. Každý z bytových domů bude o 2 nadzemních podlažích a každý z nich bude o 5-ti moderních bytových jednotkách. I.NP nabízí dvě bytové jednotky o dispozici  2+kk a jednu o dispozici 1+kk, každá s vlastní terasou a výhledem na okolní přírodu. II.NP nabízí dvě bytové jednotky o dispozici 2+1 s balkonem. K odpočinku a relaxaci bude ke každé bytové jednotce přidělena zahrada, s tím, že spodní byty budou mít přímý vstup z obývacího pokoje. Byty jsou orientovány jižně, což nám nabízí využití zahrady po celý slunečný den až do západu slunce. K uskladnění kol, nářadí, lyží apod. jsou vybudovány komory v domě mimo bytovou jednotku. Celý projekt byl velice moderně řešen a nabízí dostatek parkovacích míst a v krátkém časovém horizontu se plánuje výstavba garáží s přednostním právem odkupu pro vlastníky bytových jednotek. Pro ucelení lokality je v plánu v budoucnu využít přilehlé pozemky, dle zájmu k vystavění řadových bytových domů, tak, aby byl zachován komfort a vzdušnost bydlení. Tato lokalita byla záměrně vybrána, jelikož naproti, přes silnici již před mnoha lety vzniklo oblibené rezidenční bydlení rodinných domů a její poloha nám nabízí klidné bydlení vesnického žití s blízkou dostupností do samotného centra města jak pěší chůzí, tak i městskou dopravou. Lokalita nám nabízí veškerou občanskou vybavenost, jako je škola, školka, pošta, lékař, potraviny apod. aniž bychom museli do samotného centra Šumperka.

 

Založení města Šumperka není možné přesně datovat, ale stalo se tak patrně po polovině 13. století. První kolonisté, kteří sem přišli pravděpodobně z tehdy již přelidněného Slezska a dali, podle jednoho z výkladů, novému domovu jméno podle jeho polohy. Z německého Schön-Berg, v doslovném překladu Krásný vrch.


Dějiny Šumperka ve 20. století byly negativně poznamenány odsunem drtivé většiny původního německy mluvícího obyvatelstva v roce 1945 a okupací sovětským vojskem po roce 1968. Od této doby historické jádro města pustlo a samotné město stále více zahlcovala prefabrikovaná výstavba. Obrat přišel po sametové revoluci, kdy historické centrum bylo Ministerstvem kultury prohlášeno za městskou památkovou zónu a město se tak začalo proměňovat do lepšího vzhledu. V současné době žije v Šumperku, který je „Živou bránou Jeseníků“, zhruba 26 tisíc obyvatel.


Součástí města je bývalá osada Temenice a město má proto tři katastrální území Šumperk, Dolní Temenice, Horní Temenice